Етичні дилеми у фінансах – чи є однозначне рішення

Чергове засідання студентського наукового клубу «Financial and accounting life» відбулося 19 лютого. На ньому студентки 2 курсу, які нещодавно брали участь у Всеукраїнському конкурсі з вирішення етичних дилем Ethics Challenge від CFA Society Ukraine поділилися своїм досвідом зі здобувачами 1 та 3 курсів.

Молоді фахівці часто потрапляють у ситуації, сумнівні з точки зору етики, адже на початку кар’єри усі бажають виділитися серед інших, а також добре заробити. Як не потрапити у пастки й не втратити репутацію професіонала – це обговорювалося на зустрічі.

Здобувачі розділилися на команди й отримали завдання у вигляді кейсу та кількох провокаційних питань до нього. Кожній команді довелося сформулювати та обґрунтувати власне вирішення етичної дилеми.

На дошці у miro.com на допомогу учасникам було розміщено і сам кейс, і Кодекс етики та професійних стандартів міжнародного CFA Institute. Кожна команда визначила, які норми Кодексу були порушені у заданій ситуації, і надала рекомендації щодо її вирішення.

Етика не є точною наукою, тож не може буде однозначного рішення, тому і висновки команд виявилися різними. Головне, що під час цього ігрового засідання учасники отримали практичні навички визначення та вирішення етичних дилем. Набуття таких знань і навичок підвищує шанси на успішну кар’єру у фінансовій сфері... і не тільки.