Фінансовий контролінг на підприємстві: привілей чи необхідність

На засіданні клубу «Financial & Accounting life» 5 грудня 2023 року здобувачі 4 курсу груп МНhr-20 та ФБС-20 провели дискусію на тему: «Фінансовий контролінг на підприємстві: привілей чи необхідність».

Для здійснення предметної дискусії потрібно було розглянути конкретне підприємство, що діє на території України та визначити на ньому місце контролінгу чи управлінського обліку. Проаналізував організаційну структуру підприємства, визначивши, чи існує взагалі така дирекція (департамент, відділ тощо), необхідно було розробити функції відділу контролінгу чи відділу управлінського обліку на обраному підприємстві з посадовою інструкцією контролера (чи працівника відділу управлінського обліку).

Дискусія проходила на достатньо високому професійному рівні. Були розглянуті такі відомі українські підприємства, як-от: АТ КБ «ПриватБанк», АТ НАФТОГАЗ УКРАЇНИ, ПрАТ Агрофірма «Іржавецька», ТОВ «Нова Пошта», ТОВ «Sandora», корпорація «Roshen».

Результатом проведеного заходу стало розуміння того, що контролінг як елемент ефективного управління для досягнення стратегічних цілей підприємства є досить необхідним. Але при його запровадженні можуть виникати багато запитань, на які ми намагались знаходити відповіді.