Гусак Андрій Ігорович

Випускник 2018 року спеціальності «Право» ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля».

Народився в м. Дніпропетровську у 1994 році.

У 2018 році Андрій закінчив Вищий навчальний заклад «Університет імені Альфреда Нобеля» (м. Дніпро), здобув кваліфікацію «магістр» за спеціальністю «Право».

Після закінчення університету працював юристом, помічником адвоката, був керівником Адвокатського бюро Станіслава Казанцева «Justice».

У вільний час займався воркаутом, був учасником «Workout Academy» національної федерації «Street Workout Ukraine».

Андрій ніколи не мав відношення до військової справи, у 2014 році був визнаний непридатним до стройової служби та знятий з військового обліку. Але ж з початком повномасштабного вторгнення російської федерації, Андрій не зміг продовжувати жити звичайним цивільним життям і вирішив добровільно вступити до лав ЗСУ.

Андрій обрав новостворений 47-й окремий штурмовий батальйон (зараз - це 47-ма окрема штурмова механізована бригада «Маґура»).

13.07.2022 р. Андрій успішно пройшов співбесіду, а вже 14.07.2022 р. наказом № 69 був зарахований солдатом до особового складу 47-ого окремого штурмового батальйону на посаду старшого стрільця.

З 31.10.2022 р. по 02.12.2022 р. Андрій у Піхотній школі Національних збройних сил Латвії пройшов 5-тижневий курс базової бойової підготовки, який відноситься до «ОР INTERFLEX» – навчальної операції під керівництвом Великобританії яке підтримує ЗСУ.

У січні 2023 року Андрій був направлений до військового навчального центру Збройних сил США у Графенвері (Німеччина), де успішно освоїв спеціальність навідника-оператора бойової машини піхоти Bradley, отримав ідентифікаційний знак навідника «Master Gunner».

Потім допомагав інструкторам армії США в тренуванні інших військовослужбовців ЗСУ.

На військовому полігоні у Графенвері отримав особисто від Старшого військового радника голови Об’єднаного комітету начальника штабів (SEAC) армії США Раймона Колон-Лопеса відзнаку – монету-виклик, яка «присуджується за перевищення очікувань, що може бути пов'язане з жорсткими викликами з огляду на високий рівень людей, з якими ми служимо».

Андрій завжди намагався у всьому бути професіоналом.

З червня 2023 року Андрій, як навідник-оператор екіпажу М2 Bradley у складі 47-ої ОМБр «Маґура», виконував бойові завдання на Запорізькому напрямку.

04 липня 2023 року Андрій у районі н.п. Роботине Пологівського району Запорізької області під час виконання бойового завдання, пов’язаного з рятувальною операцією – евакуацією на М2 Bradley поранених побратимів з поля бою під ворожими обстрілами протитанкових керованих ракет, – отримав важкі поранення.

07 липня 2023 року у реанімації Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова серце Андрія назавжди зупинилось…

Андрій Гусак – приклад мужності та відваги. Добровільно відмовившись від цивільного життя, не маючи при цьому жодного військового досвіду, він пішов захищати нашу націю від ворогів, в найкоротший термін освоїв «на відмінно» спеціальність навідника-оператора бойової машини і став справжнім професіоналом.

Андрій завжди був наполегливим, відповідальним та життєрадісним.