XIV Міжнародна науково-практична конференція “Практична психологія у сучасному вимірі”

23 березня 2023 року відбулась щорічна конференція кафедри інноваційних технологій з психології, педагогіки та соціальної роботи.

142 учасники, серед яких 15 кандидатів наук, 1 доктор наук, 9 аспірантів, подали тези до публікації. У конференції взяли участь представники 7 країн: Україна, Молдова, Німеччина, Саудівська Аравія, Австрія, Швейцарія, США.

12 вищих навчальних закладів України

• Університет імені Альфреда Нобеля
  • Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  • Київський університет імені Бориса Гринченка
  • Національний університет “Києво-Могилянська академія”
  • Херсонський державний університет
  • Національний університет “Острозька академія”
  • Національний університет цивільного захисту України
  • НРЗВО “Кам'янсько-Подільський державний університет”
  • Тернопільський національно-технічний університет імені Івана Пулюя
  • Криворізький державний педагогічний університет)

8 навчальних закладів Європи та Америки

• Universite de Lausanne
  • Vienna University of Economics and Business
  • Downe House Riyadh
  • Southwest Guidance Center in Liberal
  • Albert-Ludwigs-Universtitȁt-Freiburg
  • Internationale Psychoanalytische Universitȁt Berlin
  • Numa Inc.
  • Universitatea Pedagogicȃ De Stat Ion Creangȃ Din Chișinȃu

Доповіді на конференції охопили найрізноманітніші теоретичні і прикладні аспекти психологічної науки і практики. Актуальні реалії життя українців визначили той факт, що значна частка робіт у той чи інший спосіб торкається психологічних проблем війни, кризової психології, психологічної реабілітаційної роботи, психологічного супроводу та допомоги учасникам бойових дій і цивільним, постраждалим від наслідків війни.

За результатами конференції було видано збірку тез доповідей. Всі учасники отримали сертифікати.

МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ

У пленарних засіданнях взяли участь 75 учасників. Слід відзначити наступні виступи:

Alicja Kusjak-Brownstein, Ph. D. з соціальної роботи, американська психотерапевтка, голова правління БФ “Numa Inc.” з темою “Трансгенераційна травма” (в послідовному перекладі українською)

Станіслава Федорова, магістрантка 1-го року навчання з темою “Порівняння методів психотерапії при депресивному розладі у жінок 25-35 років

Анна Гарагуля, бакалавр 3-го року навчання з темою “Дезадаптивна мрійливість як симптом, що потребує уваги психотерапевтів

Вікторія Антонюк, бакалавр 3-го року навчання з темою “Досвід адаптації та реабілітації учасників російсько-української війни

Наталія Малиновська, кандидатка політичних наук, викладачка Національного університету "Острозька академія", керівниця проєкту "Право Вибору" у Всеукраїнській ініціативі “Активна громада” з темою “Зробити виклики можливостями: психологічний напрям у діяльності Всеукраїнської ініціативи 'Активна громада'”

Катерина Бондар, кандидатка психологічних наук, запрошена дослідниця в Міжнародному психоаналітичному інституті в Берліні, доцентка Криворізького державного педагогічного університету з темою “Парне онлайн-консультування під час війни

Іріна Бондаревская, кандидатка психологічних наук, Голова правління Центру особистісних та соціальних трансформацій, запрошена дослідниця Університету Лозанни з темою “Арт-проєкт психологічної допомоги вимушеним переселенцям з України 'Дороги світу'” (в послідовному перекладі українською)

Аріна Желізняк, магістрантка 1-го року навчання з темою “Проблема впливу модних тенденцій на становлення жінок до власної краси

Юлія Камуз, бакалавр 4-го року навчання з темою “Використання принципів універсального дизайну для побудови інклюзивного середовища

Богдан Остапчук, випускник-бакалавр Університету імені Альфреда Нобеля, магістрант 1-го року навчання Національного університету “Києво-Могилянська академія” з темою “Невизначена втрата

Marshall Hamilton Lewis, виконавчий директор Центру душевного здоров'я в Канзасі, автор книги "Віктор Франкль і Книга Йова: у пошуках сенсу", а також низки статей, пов'язаних з психологічною теорією і психотерапією у методі Віктора Франкля з темою “Трагічний оптимізм Віктора Франкля: сенс життя в реальності війни” (в послідовному перекладі українською).

Всі виступи спричинили обговорення серед слухачів. Записи доповідей та слайди презентацій доповідачів викладено за цим покликанням.

Зауважимо, що жвавий відгук отримали як доповіді шанованих запрошених іноземних лекторів, так і виклади студентів кафедри інноваційних технологій з педагогіки, психології та соціальної роботи Університету імені Альфреда Нобеля, які навчаються ще на 3-4 курсі.

Запрошуємо до участі у конференції кафедри, що відбудеться 2024 року!